Doba plná stresu a různých jiných zdravotních problémů nám může zapříčinit i další nabaľujúce se problémy. Není neobvyklé, když jsou různé problémy způsobované i nedostatkem minerálních látek nebo vitamínů. Takové deficity se určitě nedoporučuje podceňovat z dlouhodobého hlediska. Měli byste dbát pravidelně o své zdraví, například i přísunem již zmíněných vitaminů či minerálních látek. Jednou z nejvýznamnějších minerálních látek je i hořčík nebo jinak řečeno magnesium, které je obsaženo i v léku dostupnoom i bez lékařského předpisu, kterým je právě Magnerot.
Obsah článku
Co je to Magnerot?
Jak jsme již zmínili, magnézium patří mezi nejdůležitější minerální látky, které naše tělo potřebuje k životu. Jeho nedostatek může způsobovat řadu zdravotních problémů. Tyto problémy vám může pomoci vyřešit i Magnerot. Magnerot představuje volně prodejný lék, který může lidskému organismu pomoci s přísunem optimálního množství magnézia. Samotný lék Magnerot je pro náš organismus prospěšný nejen díky důležitému minerálu – hořčíku, ale také díky kyselině orotové, která je v něm také obsažena.
Bylo by chybou nezmínit i to, že tento lék určený na přísun hořčíku není vysloveně určen pouze na případy, pokud vaše tělo ztratilo menší množství tohoto důležitého minerálu.
Projevy nedostatku hořčíku
Jak může jedinec zjistit, že by měl sáhnout po hořčíku obsaženém v přípravku Magnerot? Pokud si všímáte na svém těle následující příznaky či zdravotní problémy, tak byste určitě měli sáhnout po tomto přípravku.
- nepříjemná migréna
- pocity únavy a slabosti
- bolesti ve svalech
- pravidelná náladovost
- úzkostné stavy
- pocity napětí
- předmenstruační křeče
- onemocnění spojené s močovými cestami
- záněty v těle
- dýchací problémy
- pocit bolesti v hrudi
- insomnie ( nespavost )
- zhoršená koncentrace
- dlouhodobá únava
- zácpy a podrážděné střeva
Pokud jevíte známky výše uvedených zdravotních komplikací, s největší pravděpodobností mluvíme o tzv. deficitu hořčíku. Samozřejmě, projevy nedostatku této minerální látky se nemusí omezovat pouze na výše zmíněné příznaky, které se však vyskytují nejčastěji. Určitě byste neměli podceňovat ani nadváhu, vysoký krevní tlak, obezitu, cukrovku či období těhotenství nebo kojení, kdy jsou ženy pod neustálým podvědomým stresem. V neposlední řadě by měly zbystřit pozornost i lidé závislí od alkoholických nápojů, kteří mají s největší pravděpodobností nízkou hladinu magnézia.
V tomto případě vám nezbývá než vyrovnávat, respektive zvyšovat hladinu hořčíku v těle. Přípravek Magnerot vám skvěle pro tyto účely poslouží.
Obsah přípravku Magnerot
Složení přípravku Magnerot je poměrně bohaté, protože kromě svých hlavních složek, kterými jsou hořčík a kyselina orotová, v něm najdeme i jiné přídavné složky, resp. látky, které určitým způsobem pomáhají tomuto přípravku plnit své základní funkce. Pojďme se tedy podívat na samotné složky přípravku Magnerot a vysvětlíme si jejich základní vlastnosti.
Hořčík
Jak už jistě víte, setkáte se is jiným názvem pro tuto minerální látku, a to magnézium. Mezi hlavní úkoly hořčíku patří:
- zabezpečení správné činnosti nervů a svalů
- odpovědnost za udržování dobrého stavu oběhového systému
- funkce zabezpečení relaxace svalstva, stability membrán buněk či zabezpečení tvorby energie
Hořčík jako minerál najdete například i v molekule chlorofylu nebo potravinách různých druhů. Máme na mysli hlavně zeleninu či ovoce. Jeho organická sloučenina je výjimečná tím, že je schopna fotosyntézy, což má za následek tvorbu důležitého kyslíku. Jeho doporučený denní přísun je 300 mg. Možná jste také netušili, že tento významný prvek se podílí na více než 300 biochemických procesech v našem organismu. Hořčík řadíme k nejvýznamnějšímu a zároveň k nejsilnějšímu prvku, který je zodpovědný za celkovou správnou funkci našeho organizmu.
Největší koncentraci hořčíku v lidském těle naleznete v mozku, kostech a svalech. Samozřejmě, najdete ho i v každém jednom tkáni.
Kyselina orotová
Kyselina orotová představuje druhou njadôležitejšiu složku obsaženou v přípravku Magnerot. Jde o látku přirozeného charakteru, která je tvořena střevní flórou. Jaký je hlavní účel kyseliny orotové? Je důležitá pro vstřebávání významných minerálních látek, jakými jsou hořčík, draslík, sodík či vápník. Její jiné, také neméně důležité, funkce spočívají v:
- zlepšení produkce energie
- zpomalování stárnutí
- stimulaci paměti
- uvolňování napětí
- přepisu genetických informací
- pozitivním vlivu při jaterních onemocněních
Přirozeným zdrojem této významné látky pro náš organismus je mléko. Denně se doporučuje přijímat 3 mg.
Jiné látky obsažené v přípravku Magnerot
- magnéziumstearát – Vzniká v důsledku reakce kyseliny stearové a hořčíku.
- natrium-cyklamát – Mluvíme o umělém sladidle, které se může pochlubit svou zvýšenou sladivostí. Konkrétně se jedná až o její 30-50% navýšení oproti cukru.
- kukuřičný škrob – Jeho pozitivní vlastností je vlastnost zahušťování.
- monohydrát laktózy – Jedná se o mléčný cukr.
- mikrokrystalická celulóza – I v tomto případě můžeme hovořit o zahušťovadel vlastnostech, protože jde o nosič olejů.
- koloidní oxid křemičitý – Tato látka se může pochlubit svojí vlastností zabraňující vlhnutí.
- sodná sůl kroskarmelosy – Tato látka je zodpovědná za rozklad tablet, což má za následek jejich lepší vstřebatelnost.
- mastek – Mluvíme o průmyslovém minerálu, který se běžně využívá jako plnidlo do tablet. Jeho další využití je v kosmetickém průmyslu na výrobu mýdel, past nebo pudrů.
- povidon – Možná jste nevěděli, ale jde o sloučeninu jódu, která nachází své uplatnění hlavně v medicíně.
Účinky přípravku Magnerot
Už víme, které signály bychom si měli všímat, abychom věděli, zda máme dostatek, resp. nedostatek hořčíku v našem organismu. Možná i vy jste na sobě zpozorovali výše uvedené symptomy, ale rádi byste znali účinky volně prodejného léku Magnerot. My vám je proto rádi prozradíme.
- Jedním z nejdůležitějších účinků Magnerotu je pomoc při problémech, resp. poruchách, kardiovaskulárního charakteru, které jsou způsobeny deficitem magnézia.
- Samozřejmě, dodává našemu tělu důležitou živinu – hořčík, který může být dokonce vylučován z organismu iv důsledku užívání antibiotik.
- Pokud jste těhotná nebo kojíte, Magnerot je oblíbeným nástrojem doplnění hořčíku i během těhotenství či kojení.
- Možná bude pro vás novinkou i to, že v případě užívání Magnerotu pocítíte i jeho uklidňující a relaxační účinky.
- Doménou tohoto léku je také pozitivní vliv, resp. prevence, proti ztuhlým svalům či svalovým křečím.
Jak můžete vidět, lék Magnerot, a tedy i hořčík, dokáže příznivě ovlivňovat naše zdraví v mnoha oblastech.
Příčiny nedostatku hořčíku
V minulosti lidé netrpěli takovým výrazným nedostatkem hořčíku jako je to v 21. století. Existuje množství příčin, které spolu úzce souvisí a které se podepisují pod tím, že si naše tělo pro správnou funkci požaduje jeho vyšší přísun. Za náš dlouhotrvající deficit hořčíku může půda, složení stravy, diuretika, pravidelné užívání antibiotik, nadměrné požívání alkoholu, sůl, nápoje s obsahem kofeinu či nápoje s obsahem kyseliny fosforečné.
Je proto důležité přehodnotit naše stravovací návyky či začít důkladněji kontrolovat kvalitu potravin. Doporučujeme proto eliminovat v co největším množství stravu, která je mnohokrát zpracovávána. Tímto způsobem se v podstatě ochuzujeme o látky, které naše tělo přirozeně potřebuje. Začít s vyváženou a zdravou každodenní stravou můžeme kdykoliv. Niky na to není pozdě. Pamatujte na to, že vysoký obsah hořčíku najdete hlavně v ořechách, listové zelenině, mořských řasách či v luštěninách.
Víte však který faktor je úplně nejvíc zodpovědný za nízké hladiny hořčíku v našem organismu? Jde o dlouhodobě působící negativní fenomén, kterým je stres.
Nejen Magnerot doplní hořčík
Přípravek Magnerot by měl být pouze krajním řešením akutní doplnění hořčíku. V první řadě bychom tento pro tělo velmi důležitý minerál měly doplňovat prostřednictvím přirozené stravy. Pokud jste měli doposud horší stravovací návyky, stále máte šanci to změnit výběrem správné stravy. Největší množství hořčíku obsahují následující potraviny:
- ovoce
- luštěniny
- listová zelenina
- ořechy
- dýňová semínka
Přísun hořčíku do našeho těla prostřednictvím potravy je vhodný zejména v případech pokud jeho deficit není příliš závažný. V opačném případě byste měli uvažovat nad doplňky stravy či nad léky obsahujícími velké množství magnézia, mezi něž se řadí i Magnerot. Výhodou přípravku Magnerot je i to, že našemu tělu dodává dostatečné množství hořčíku, které je výborně vstřebatelné i díky jiným látkám podporujícím vstřebávání. Magnerot můžete také užívat iv případě pokud nechcete měnit stravu, ale chcete svému tělu preventivně dodávat hořčík.
Magnerot a lékové interakce
Samotné užívání Magnerotu rovněž vyžaduje pozornost v oblasti lékových interakcí. Důkladně si přečtěte následující řádky, protože mohou platit i pro váš konkrétní případ.
- Magnerot je známý tím, že znásobuje účinek antibiotik či tetracyklinu.
- Mějte se na pozoru iv případě užíváte látku kurare, protože Magnerot je zodpovědný za navýšení jeho ochromujícího účinku na kosterní svalstvo.
- Pokud užíváte léky na spaní nebo léky ovlivňující principu tlumení centrálního nervového systému, tak vězte, že Magnerot účinky těchto léků zesiluje.
- Pokud již užíváte jakékoliv doplňky na přísun železa, je důležité vědět, že Magnerot totiž může způsobit problémy s jeho vstřebáváním. V takovém případě je běžnou praxí odstup přibližně 2-3 hodiny mezi užíváním takových léků.
Každopádně byste se měli pro více informací obrátit na svého lékaře, případně lékárníka.
Dávkování Magnerotu
Jako u jiných léků, tak i v případě Magnerotu je velmi důležité držet se doporučeného dávkování., Protože nepřiměřené množství mohou v mnoha případech nadělat různé problémy. V první řadě je důležité si uvědomit, jaké množství hořčíku potřebujete doplnit, nakolik dávkování je založeno na individuální potřebě. Obecně tedy doporučujeme užívat 2 tablety 3krát denně v prvním týdnu léčby. Od druhého týdne je důležité začít užívat 1-2 tabletky 1-2krát denně, přičemž v závislosti na konkrétních případů toto dávkování může mírně lišit.
Obecně se doporučuje podstupovat léčbu Magnerotom v délce 6 týdnů, přičemž dlouhodobé užívání nevylučuje. Tablety zapíjejte vodou. Nejsou vázány na konkrétní čas během dne ani k užívání s jídlem. V těhotenství by tento přípravek měl určitě užívat, nakolik je to příznivé pro samotnou maminku av konečném důsledku i pro plod.
Formy a cena
Jak jsme již v úvodu článku řekli, Magnerot představuje volně prodejný lék, tedy lék, který si pořídíte bez lékařského předpisu. Stačí vám zajít do lékárny nebo specializovaného internetového obchodu. Na trhu jsou dostupné následující formy přípravku Magnerot:
- Balení obsahující 50 ks tablet – průměrná cena tohoto balení se pohybuje okolo 8,00 €
- Balení obsahující 100 ks tablet – dvojnásobné množství si pořídíte za cenu kolem 11,00 €
Jedna tableta Magnerotu obsahuje 500 mg hořčíku. Je důležité vědět, že byste neměli překračovat denní předepsané dávkování. V případě pokud užijete více tablet než máte, mohou se u vás vyskytnout průjmy. Tyto by měly zmizet postupným snížením dávky, kterou užíváte či dočasným přerušením léčby.
Magnerot v těhotenství a při kojení
Během těhotenství a kojení je všeobecně známo, že maminka prochází nejen krásným, ale i stresujícím obdobím, které je charakteristické i snížením hladiny hořčíku v těle maminky. Pokud se ke stresu přidá špatná životospráva, tak se maminka ochuzuje o velmi důležité látky. Během těhotenství je důležité dbát na dostatečný přísun hořčíku, protože v období březosti jeho hladina klesá přibližně o 10%. Nejméně hořčíku se nachází v těle matky mezi 24. a 30. týdnem těhotenství. Během těhotenství vzniká mnohem vyšší spotřeba magnézia, které je velmi důležitou součástí vývoje orgánů, kostí či centrální nervové soustavy plodu. Takový nedostatek může způsobit závažné problémy, jakými jsou:
- potrat
- předčasný porod
- placentární insuficience
- rozvoj gestózy
- hypotrofizace plodu
- potenciální riziko astmatických potíží a ekzémů dítěte po narození
Pokud podceníte přísun magnézia, může to skončit i projevením se silných křečí v nohách během těhotenství a také existuje riziko poškození plodu. I během kojení byste měli dbát podle odborníků na dostatečný přísun hořčíku. Pro těhotné matky je doporučená denní dávka 400 mg, pro kojící 450 mg.
Recenze a zkušenosti s ním Magnerot
Obecně se doporučuje nepodceňovat hladinu magnézia ve vašem těle, a tedy lék Magnerot může být ideální volbou pro každého, kdo má s touto hladinou problémy. Zkušenosti hovoří ve prospěch účinků tohoto přípravku, takže se nemusíte obávat, že si koupíte lék, který v konečném důsledku nepomůže. Kromě toho se ze zkušeností lidí prokázalo i to, že Magnerot je účinný i při tetanii, spánkových poruchách a kromě toho má uklidňující účinky. Četné zkušenosti s tímto lékem mají i těhotné ženy a jejich hodnocení jsou jen pozitivní co se týče křečí či bolestí v oblasti křížů. Výhoda dobré vstřebatelnosti tohoto přípravku se pouze potvrzuje.
Dalším pozitivem, které vyzdvihují uživatelé tohoto přípravku je i to, že za něj nezaplatíte mnoho.
Zajímá vás
Co je Magnerot a co obsahuje?
Magnerot představuje volně prodejný lék, jehož hlavními dvěma složkami jsou magnézium (hořčík), které napomáhá relaxaci svalů a správné funkci oběhového systému, a kyselina orotová , jejíž účinky se projevují zejména v přísunu energie, zpomalení stárnutí či zlepšování paměti.
Na co se používá?
Přípravek Magnerot je určen k léčbě akutního nebo chronického deficitu magnézia . Magnerot by neměl být užíván běžně, tedy pokud nemáte problémy, které vám způsobil nedostatek hořčíku, ale doporučuje se hlavně lidem, u kterých tento problém vyústil do zdravotních komplikací.
Jak užívat Magnerot běžně a jak v těhotenství?
V těhotenství dochází k vyšší spotřebě hořčíku, tedy je nutné zajistit tělu i jeho vyšší příjem. Doporučená dávka v období těhotenství je 400 mg magnézia denně, přičemž běžná denní dávka se pohybuje okolo 300 mg a více (záleží to i na pohlaví a věku). Jedna tableta Magnerotu obsahuje až 500 mg hořčíku, tedy pro běžného spotřebitele, který nemá nějaké závažné problémy postačí 1 tableta denně iv těhotenství. Při nadměrné konzumaci mohou nastat průjmu.
Je Magnerot volně prodejný nebo na předpis?
Výhodou Magnerotu je i právě to, že není vázán na lékařský předpis , ale běžně ho dostanete v lékárně, kde si už jen stačí vybrat množství tablet, které vám vyhovuje.
Vybrané zdroje: