příznaky úzkosti

Příznaky úzkosti – TOP 8 nejčastějších projevů

21. století je známé tím, že lidé začínají trpět stále závažnějšími psychickými problémy. Depresivní stavy, problémy se spánkem či úzkostné poruchy jsou stále častějším jevem. Zabránit jim můžeme důslednou prevencí a vyhnout se zákeřnému stresu. Mohli bychom tedy říci to, že stres je spouštěčem jakéhokoliv onemocnění. Pokud jste zpozorovali, že se něco neobvyklého děje s…

klaustrofobie

Klaustrofobie – strach z malého prostoru

Určitě se už každý z nás s tímto pojmem setkal, i když většiny z nás se to vysloveně nemusí týkat. Klaustrofobie je choroba, která se projevuje strachem z uzavřených nebo omezených prostorů. Mnoho problémů je v dnešní uspěchané době zapříčiněných psychickými poruchami. V případě klaustrofobie můžeme mluvit v podobném duchu. Klaustrofobie – strach z omezení Klaustrofobie je problémem u stále více lidí…

bolest v hrudi

Bolest v hrudi – jaké má příčiny?

Bolest v hrudi je nepříjemná záležitost pro každého člověka. Může to být tupá nebo ostrá bolest, také se může projevit jako pocit tlaku, dušení, píchání atd. Tato bolest může trvat od několika sekund až po několik týdnů. Příčiny jsou různé. Nemusí hned znamenat infarkt ale z pravidla jde o zdravotní problémy s orgány, které se nacházejí v   oblasti hrudníku…

svalove krece

Svalové křeče – mohou být po celém těle!

Pojem svalové křeče (angl. Muscle Cramp) se v medicíně vyskytuje poměrně často. Stále více lidí se dennodenně setkává s problémem výskytu svalových křečí, ale mnozí z nich neznají příčinu jejich vzniku. Co je vlastně svalovou křeč z odborného hlediska? Jedná se o bolestivé kontrakce svalů lidského těla, které zpravidla člověk neví ovlivnit. Jelikož je lidské…

jak zpomalit tep

Jak zpomalit tep? nebo zpomalte své srdce

Srdeční tep, puls nebo srdeční frekvence jsou různé názvy pro jeden úkon – počet stahů srdečního svalu (konkrétně levé srdeční komory) za minutu. Vyšší i nižší frekvence tepu má vliv na naše zdraví. Klidová srdeční frekvence V první řadě je důležité znát vlastní srdeční frekvenci v klidu. Nejlepší čas na její měření je z rána, jakmile se vzbudíte…

tlak na hrudi

Tlak na hrudi – co všechno ho může způsobovat?

Tlak na hrudi ve většině z nás vzbuzuje hned pomyšlení na to nejhorší, a tedy zda nejde o infarkt myokardu. Avšak tento nepříjemný pocit může být způsoben obrovským množstvím příčin vycházejících nejen ze srdce, ale také z oblasti dýchacího systému, trávicí soustavy či dokonce na psychickém podkladě. Některé z příčin jsou méně vážné, jiné více.…

deprese příznaky

Deprese příznaky – Jak zjistíte, že trpíte depresí?

Depresi si hodně krát zaměňujeme se smutkem, nespokojeností a dalšími negativními emocemi. Náročný týden v práci, probdělá noc, špatný spánek, … to vše zanechá na naší pohodě následky. Pokud se občas cítíme unavení, bez energie a bez nálady, … ještě to neznamená, že trpíme depresí.      Rozdíl mezi nimi ale existuje. Smutek je lidská emoce,…

panická porucha

Panická porucha – pocit neustálého strachu

Panická porucha patří mezi úzkostné poruchy. Jde o chronické psychické onemocnění, které výrazně omezuje běžný život. Pod pojmem úzkostná porucha se skrývají různé fobie, nadměrná úzkost, pocit strachu,…, které se v minulosti označovali jako neurózy. Známe více druhů úzkostných poruch. Druhy poruch: Obsedantně kompulzivní porucha – vtíravé myšlenky nebo nutkání opakovat jisté jednání (odejdete z   bytu…

bolest srdce

Bolest srdce – často vzniká i ze stresu

Srdce je orgán, který pracuje nepřetržitě. A to doslova. Nejsou povoleny žádné přestávky. Už v bříšku srdíčko plodu bije a začíná plnit svou hlavní a mimořádně významnou funkci, a to distribuci krve do celého organismu, která s sebou nese kyslík a živiny. Právě tlukot srdce je jedním z hlavních vitálních projevů člověka před i po porodu. Natrvalo se zastaví až…