klaustrofobie

Klaustrofobie – strach z malého prostoru

Určitě se už každý z nás s tímto pojmem setkal, i když většiny z nás se to vysloveně nemusí týkat. Klaustrofobie je choroba, která se projevuje strachem z uzavřených nebo omezených prostorů. Mnoho problémů je v dnešní uspěchané době zapříčiněných psychickými poruchami. V případě klaustrofobie můžeme mluvit v podobném duchu. Klaustrofobie – strach z omezení Klaustrofobie je problémem u stále více lidí…

leky na depresi

Léky na depresi – které jsou vhodné?

Depresí patří mezi nejrozšířenější závažné psychické poruchy na světě. Podle odhadů jí trpí téměř každý pátý člověk na světě. Častěji jí trpí ženy než muži. Její příznaky si zpočátku ani nemusíte všimnout. Smutek, ztráta zájmů, nízké sebevědomí,… občas tím projdeme všichni. Pokud ale tento stav trvá déle než dva týdny nejde už jen o špatné období,…

antidepresiva

Antidepresiva – úleva či potíže?

Antidepresivum je pojem označující lék určený k potlačování, resp. léčbě příznaků chorobné deprese a její forem. Do této indikační skupiny patří množství skupin léčiv, které účinkují různé. Deprese a její formy sužují lidstvo už odpradávna. Psychické nemoci spojené s vznikem úzkostí a depresí byly vždy postrachem pacientů i lékařů, kteří si s nimi nedokázali poradit. Převrat…

serotonin

Serotonin – hormon štěstí a dobré nálady

Serotonin je hormon, který se stará o dobrou náladu. Navodí pocit štěstí a pohody. Zároveň je i neurotransmiter a jako takový přenáší informace mezi buňkami. Má vliv nejen na naši náladu a psychickou pohodu, ale i na správné fungování organismu. Vzorec dobré nálady je C10H12N2O. Produkce serotoninu Serotoní se produkuje v epifýze (v centrálním nervovém systému) a trávicím systému. Kromě…